o nas

O nas


FACTORYHERBS jest firmą  która, nie tylko konfekcjonuje ale i produkuje zioła, dzięki czemu znamy ich cały proces produkcji od uprawy gleby, wysiewu nasion  poprzez suszenie, przetwarzanie i ostateczne wprowadzenie na rynek. Pozwala nam to kontrolować produkcję co przekłada się na zawartość kluczowych substancji czynnych na wysokim poziomie, dzięki czemu mamy pewność, że nasze produkty są najwyższej jakości.

Siedziba naszej firmy oraz nasze plantacje znajdują się w województwie lubelskim, a konkretnie w miejscowości Dawidy. Atutem naszego położenia jest naturalne środowisko przyrodnicze, z dala od fabryk ciężkiego przemysłu oraz dróg szybkiego ruchu, co zapewnia wysoką jakość surowców zielarskich. Nasz zakład produkcyjny jest usytuowany w ciągu nowoczesnych hal produkcyjnych, magazynów, oraz suszarni  nad którymi kontrolę sprawuje Powiatowa Inspekcja Sanitarna oraz Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna.

Nasze  produkty mają aktualne badania oraz są pod nadzorem Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej Wspieramy Polskie przedsiębiorstwa i korzystamy z polskich nowoczesny urządzeń i technologii!

Historia firmy


FACTORYHERBS jest firmą powstałą na solidnych fundamentach!

Historia naszej firmy zaczęła się tak naprawdę kiedy mój dziadek zaczął uprawiać zioła oraz je skupował. Mój ojciec szybko zaraził się tą pasją i od początku lat 90 kontynuował dzieło dziadka. Przez lata firma się rozrastała a my zaopatrywaliśmy największych producentów w kraju i na świecie. Od dziecka pomagałem ojcu w uprawie ziół jak i pozyskiwania ich ze stanowisk naturalnych. Ja również zostałem zarażony pasją do zielarstwa, mając wiedzę przenoszoną z pokolenia na pokolenie i umiejętności praktyczne podjąłem naukę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Poza studiami miałem zaszczyt uczestniczyć w wielu konferencjach, wykładach oraz wyjazdach zagranicznych dotyczących roślin, zdobyłem zawód zielarza fitoterapeuty w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach.

Od zawsze chciałem otworzyć własną firmę, dzięki której będę mógł kontynuować dzieło dziadka i ojca. Dzięki FACTORYHERBS mam zamiar nie tylko kontynuować rodzinny biznes ale również rozwijać go w wielu kierunkach.

Od najmłodszych lat byłem bardzo blisko natury, tak więc zwierzęta był nieodzownym elementem mojego świata, mając na uwadze dobrostan moich małych futrzastych przyjaciół pogłębiałem wiedzę na temat ich żywienia oraz funkcjonowania. Obecnie podzielam pasję do zwierząt wraz z moją żoną, która również od dziecka kocha zwierzęta. Obserwacje nasze, naszych przyjaciół, weterynarzy oraz innych hodowców przełożyły się na powstanie unikatowych mieszanek oraz wprowadzenie podstawowych przysmaków do naszej oferty.